Metodei ir arī savas kontrindikācijas. Nevar masēt, ja pacientam ir paaugstināta temperatūra vai arī ja viņš tikko pārslimojis smagu slimību. Pilnu ājurvēdisko masāžu neveic grūtniecēm. Psihisku slimību gadījumā, it īpaši akūtā vai nepilnas remisijas fāzē, enerģētiski iedarbojoties uz labilu psihi, var izraisīt nevēlamus blakusefektus.
Onkoloģiskie slimnieki tiek pieņemti, ja viņi ir onkologa uzskaitē un saņem vajadzīgo ārstēšanu, vai nu tā ir operācija, staru terapija vai ķīmijterapija. Ājurvēdas metodes palīdz izvadīt toksiskos blakusproduktus, uzlabo pašsajūtu un veicina organisma spēju cīnīties.
Jābūt gatavam ievērot nosacījumus
Daži pacienti domā, ka, dodoties uz ājurvēdisko masāžu, tūlīt varēs atteikties no ģimenes ārsta vai konsultanta nozīmētajām zālēm. Tomēr tā nedrīkst darīt. Kad procedūras būs devušas rezultātus, ārsts to konstatēs pats un samazinās medikamentu devu vai ļaus no tiem atteikties pavisam. Citi uzskata, ka ir izārstēta kāda slimība, kas viņiem bijusi agrāk, piemēram, veģetodistonija, taču patiesībā slimība ir nevis izārstēta, bet atstumta zemapziņā, cilvēks to nepieņem un ar zāļu palīdzību notušē simptomus. Tādā gadījumā masāža šo veco kaiti izprovocē, un cilvēkam uz laiku atgriežas iepriekšējās sajūtas. I. Ābele paskaidro: «Tas nav patīkami, bet tāpēc jau mēs esam mediķi, lai kontrolētu šo procesu. Nekādā gadījumā neiesakām pamest ārstēšanos pusceļā, jo tad vecā kaite izpaudīsies ilgāk. Mēģinu jau pirmajā konsultācijā pacientiem visu izskaidrot un sagatavot tam, kas var notikt ārstēšanas gaitā. Kad es stāstu, kādas pašsajūtas izmaiņas varbūt uz laiku nāksies piedzīvot, bieži redzu neticību, izbrīnu – kā no masāžas var kaut kas tāds notikt? Bet tad, kad sācies masāžas kurss, vairums pacientu pēc pirmās vai otrās reizes piekrīt: jā, es nemaz nedomāju, ka būs tik nopietni. Izvēle – sākt vai nesākt šo kursu – ir pacienta paša ziņā, bet, ja reiz tas ir uzsākts, tad arī ir jāpabeidz. Mēs mudinām pacientus sazināties ar mums, par visu atklāti stāstīt un jautāt. Metode ir iedarbīga un prasa nopietnu darbu.»