Daudzās zinātnes nozarēs ir veikti neskaitāmi eksperimenti, lai noskaidrotu — vai augi spēj domāt, vai var mūs ietekmēt ar cilvēku acīm neredzamo enerģiju, vai, atrazdamies mums blakus, spēj mainīt vai ietekmēt mūsu domas, utt. Cik atbilžu — tik arī pretjautājumu, cik apgalvojumu — tik pretargumentu.
Ikdienā vērtējam vienkāršāk: ja cilvēkam telpaugs patīk, abi jūtas labi, turpretī, ja kāds uzdāvinājis vai pierunājis iegādāties augu, kas jums nepatīk, nīkuļos, līdz aizies bojā. Tādēļ katram pašam jāizvēlas savi zaļie kaimiņi. Izvēle ir tik plaša, ka jebkurš atradīs sev piemērotāko.
Dažādi augi dažādām telpām
Izvēloties telpaugus, tos cenšas sadalīt pa grupām, tās savukārt ieteic dažādas nozīmes telpām.
Datortelpās, kas aprīkotas ar daudzām dažādām darbam nepieciešamām ierīcēm un iekārtām, vajadzētu audzēt ehmejas (Aechmea), hlorofītus (Chlorophytum), dracēnas (Dracaena), fikusus (Ficus) un araukārijas (Araucaria), jo šie augi neitralizē darba procesā izdalījušās kaitīgās vielas un starojumu.
Darba telpās, kur jāpavada dienas lielākā daļa, der audzēt ananasu (Ananas), asparāgus (Asparagus), hemedorejas (Chamedorea), kodijas (Codiaeum), hibiskus (Hibiscus), marantas (Marantha), filondendrus (Philodendron), akmeņlauzītes jeb saksifrāgas (Saxifraga) un istabas liepu jeb sparmāniju (Sparmannia).
Pieņemšanas telpās, kur apgrozās daudz dažādu cilvēku, ieteicamas ir ceropēgijas (Ceropegia), krizantēmas (Chrysanthemum), dīfenbahijas (Dieffenbachia), monsteras (Monstera), sanpaulijas (Saintpaulia) un stefanotes (Stephanotis).
Radoša darba sekmēšanai jāizvēlas brunfelsijas (Brunfelsia), efejas (Hedera), nerīnes (Nerine) un zantedešijas (Zantedeschia).