Zēns pirms tam esot izrāpojis cauri nožogojumam gorillu centrā un iekritis grāvī. «Harambe, mūsu 17 gadus vecais gorillu tēviņš, nokāpa lejā, satvēra viņu (..) un sāka nēsāt apkārt,» sacīja zoodārza direktors. «Bērns uzbrukumu nepiedzīvoja, bet noteikti bija apdraudēts (..) tā izskatījās pēc dzīvību apdraudošas situācijas,» norādīja Meinards.
Tika nolemts pret gorillu neizmantot trankvilizatorus, jo tas varētu bērnu vēl vairāk apdraudēt, viņš piebilda. Zēns tika nogādāts slimnīcā ar «nopietniem ievainojumiem», informēja vietējais telekanāls «WLWT5».
Šajās dienās izcēlies jauns skandāls - pēc internetā ievietotajiem video fragmentiem no notikuma vietas un izteikumiem Facebook ir atpazīta šā puisēna mamma.
Bērna māte Mišele Grega vēlāk «Facebook» publicējusi ierakstu, kurā pauda pateicību cilvēkiem par to, ka bija laikus «pareizajā vietā», un piebilda, ka «nelaimes gadījumi diemžēl notiek».
Tikmēr ir izveidota atbalsta grupa nošautajam gorillam - #Harambe #RIPHarambe?, kurā daudzi jo daudzi ir sašutumā par notiekošo, visā vainojot tieši vecākus, piemēram uzsverot, ka zooloģiskie dārzi nav problēma, bet idiotiski ir vecāki; tikai slinki vecāki nekontrolē savus bērnus un skaists, apdraudēts dzīvnieks tiek nošauts tā dēļ. Kāds raksta: «Skumji - izskatījās, ka #Harambe aizsargāja mazuli vairāk nekā vecāki,» bet daži pat aicina Grega kundzi atlaist no darba.
Internetā vienoto petīciju parakstījuši vairāk nekā 300 000 cilvēku, aicinot šo sievieti saukt pie atbildības par Harambes nāvi.
Mišela Grega kopš tā brīža ir izdzēsusi savu kontu Facebook, jo saņēmusi pārāk daudz apsūdzību, ka viņa ir slikta māte.
Arī citas sociālā medija lietotājas ar tādu pašu vārdu un uzvārdu arī ir saņēmušas daudz nepatiesu apvainojumu, jo ir kļūdaini sajauktas ar īsto personu.