UVA stariem kopā ar UVB stariem ir neliela dezinficējoša iedarbība, kas noder ādas strutaino saslimšanu ārstēšanā, piemēram, pinņu gadījumā.
Daudzi ziemā cīnās ar depresiju, un arī šajā gadījumā solārijs var palīdzēt. Tiesa, pret depresiju var līdzēt arī jebkura cita spilgta gaisma, pat vienkāršā baltā, spožā gaisma telpā, bet lai panāktu tikai pozitīvu efektu, pietiek ar solārija apmeklējumu divas, trīs reizes gadā.
Nekļūt par kvarca «dezinfekcijas upuri»
Ir horizontālie solāriji, kur cilvēkam guļus stāvoklī jāsaskaras ar solārija virsmām, un ir vertikālie, kur jāstāv. «Pēdējā laikā gan mazāk, taču dažus gadus iepriekš solāriju apmeklētāji bieži inficējās ar kašķi un ēdi, jo solārija virsmas netika laikus un pareizi dezinficētas,» atceras dermatologs.
Nolietojoties solārijam, ar laiku samazinās arī lampu jauda. «It kā nekas traks, bet atsevišķiem ražojumiem līdz ar nolietojumu mainās arī viļņu spektrs — samazinās UVA staru daudzums un palielinās kaitīgo UVB un UVC staru daudzums,» skaidro mediķis.
UVC tiek saukts ari par cieto ultravioleto starojumu, kas tiek izmantots dezinfekcijai medicīnas iestādēs (tā saucamās kvarca lampas). Solārijā no UVC stariem iespējams gūt smagus apdegumus, kā arī citas negatīvas blakusparādības.
Par to, vai solārijā tiešām ir jaunas lampas, var pārliecināties, pavaicājot aparāta darba laika uzskaites žurnālu, kuram jābūt oficiāli noformētam ar servisa meistara veiktām atzīmēm, kad tieši nomainītas lampas. «Vaicāt nav jākaunas — par savu drošību ir jāpārliecinās,» iedrošina ārsts, atgādinot, ka allaž ir jādodas uz tādu solāriju, kas atrodas labi pazīstamā medicīnas vai skaistumkopšanas iestādē.