Kā liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) kratīšanas protokols, novembrī ekspremjeram Andrim Šķēlem piederošajā firmā «Uzņēmumu vadība un konsultācijas» (UVK) meklēti ar vairākiem līgumiem saistīti dokumenti — divi no tiem skar arī «Tiber». Latvijas Televīzija ziņojusi, ka šī firma varētu būt reģistrēta nodokļu paradīzē Gērnsi salā.
No protokola noprotams, ka līgumu ar «Tiber» noslēdzis gan Maltas miljonu saņēmējs DIL, gan «Thales».
Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Šubrovska laikrakstam norādījusi, ka izmeklēšanas dēļ nekādas ziņas par tā saukto «Maltas miljonu» ceļu netiks sniegtas. KML valdes priekšsēdētājs Juris Ulmanis savukārt apgalvoja, ka par šādu firmu neko nav dzirdējis un nezina, ko DIL darījusi ar pērn saņemto KML naudu.
Agrāk viņš vairākkārt sacījis, ka caur DIL nauda pārskaitīta raidītāju ražotājam «Thales», bet starpnieks Maltā izmantots, lai ietaupītu uz nodokļu rēķina.
KNAB par galveno naudas saņēmēju uzskata Krongornu
«Diena» atgādina, ka KML Maltā reģistrētajai firmai pērn pārskaitīja aptuveni trīs miljonus latu, ko iepriekš saskaņā ar līgumu par ciparu apraides ieviešanu bija saņēmis no valstij pastarpināti piederošā «Digitālā Latvijas radio un televīzijas centra». 1,8 miljonus Maltas tiesībsargājošās iestādes, pēc ģenerālprokurora Jāņa Maizīša lūguma, novembrī iesaldēja, bet atlikušais miljons DIL kontā vairs neatradās.