Bažas par antibiotiku klātbūtni gaļā saistītas ar tā saukto antibiotiku rezistenci, kura tiek saukta arī par antimikrobo rezistenci jeb mikrobu rezistenci, kad mikroorganismi, pierodot pie konkrētā medikamenta iedarbības, tomēr spēj izdzīvot un augt.
PVD speciālistes norāda, ka arī tad, ja putni ir ārstēti ar antibiotikām nepareizi (palielinātas/samazinātas devas vai kā citādi nav ievērots pareizs ārstēšanas kurss) un putni nokauti, nesagaidot, kamēr antibiotiku organismā vairs nebūtu, šāda gaļa – ar antibiotiku atliekvielām - patērētājam nav bīstama, jo
būtu jālieto gaļa ļoti lielos apjomos, lai arī cilvēkam rastos antibiotiku rezistence.
Tomēr likumdošanas normatīvos ir noteikts, kāds atliekvielu līmenis nedrīkst būt gaļā, tāpēc arī tādu gaļu neizplata.
2016. gadā Latvijā kopumā nokauti 17 696 577 mājputni, no kuriem lielākā daļa jeb 99,8% - PF «Ķekava», bet atlikušie 0.2% jeb 40 852 putnu – pārējos reģistrētajos/atzītajos Latvijas uzņēmumos.Latvijā pašlaik darbojas 4 atzītas mājputnu kautuves, kas var piegādāt gaļu Eiropas Savienības (ES) tirgum.
Statistika liecina, ka no
Latvijā nopērkamās vistas gaļas vairāk nekā 50% ir tieši Latvijā audzētu putnu gaļa.
Atlikušo apjomu - ap 40% importē galvenokārt no ES valstīm, jo, kā norāda PVD, putnu gaļas imports no trešajām valstīm nav Latvijai raksturīgs: 2016. gadā ir bijusi ievesta tikai viena putnu gaļas krava.
PVD speciālistes secina, ka mūsu putnu gaļas ražotāji atbildīgi ievēro likumdošanā noteikto, bet patērētājiem atgādina: pat ja antibiotikas putnu ārstēšanā ir lietotas normas robežās, tās neapdraud cilvēku veselību. Tāpēc speciālistes iesaka iegādāties vistas gaļu legālās tirdzniecības vietās no atzītiem/reģistrētiem uzņēmumiem, kuri var garantēt savu produktu kvalitāti un drošību.