Jā, izrādās, ka, kā apgalvo Grobiņš,
sporta suņi skrien pat ar ātrumu 50 un vairāk kilometri stundā.
Vidējais ātrums esot 40 kilometri stundā. Turklāt šādā ātrumā tie traucas, velkot kamanas. Slaveno sniega suņu haskiju vidējais ātrums esot tikai 15 kilometri stundā. Maksimums, ko haskiji spējot attīstīt, ir 40 kilometri stundā. Taču haskiji ir darba suņi, bet Edaurds Gruziņš audzē sporta suņus, kuri tiek speciāli selekcionēti un apmācīti tieši ātrai skriešanai.
Sporta suņi nedzīvo Ziemeļos. Viņi dzīvo jebkuros platuma grādos un ar savu ātrumu un pajūga vilkšanas prasmi priecē cilvēkus. Viņos nav ne mazākās agresijas. Suns gan var uzriet uz svešinieku, taču pieies klāt, apsveicināsies un tūlīt arī aizmirsīs par cilvēka klātbūtni. Viņam ir svarīgāka nodarbe – kārtīgi izskrieties.
Šiem suņiem vasara ir atpūtas laiks. Eduards pastāsta, ka viņa suņus iemīļojuši bērni vasaras nometnēs, kad viņi drīkst suņus paglaudīt, izvest pastaigā, papeldināt, kā teikt, suņiem tad ir iespēja socializēties. Sēsties pajūgā nepilngadīgiem gan nav atļauts, jo tas ir bīstami tieši tāpēc, ka suņi pajūgu velk ļoti ātri un līdz ar to šī izklaide bērniem var būt bīstama.
Līdzko laiks kļūst vēsāks, sporta suņi atsāk treniņus. Nodarbības ir dažādas. Ir vienkārši skrējieni. Notiek pajūga vilkšanas treniņi. Citkārt Eduards brauc ar kvadraciklu un suņi skrien līdzi. Suņiem liek arī pašiem vilkt kvadraciklu. Kā teikt, cilvēki iet uz trenažieru zāli, lai noslogotu savus muskuļus, sunim vajag mazliet cita veida nodarbības. Intensīvi treniņi, variējot noslodzes veidus, notiek divas–trīs dienas pēc kārtas, pēc tam ir atpūta, lai ātrajiem ķepaiņiem trenēšanās neapniktu, bet viņiem izveidotos nepieciešamība pēc noteiktas slodzes un treniņu daudzveidības.