Mežacūkas ir teritoriāli dzīvnieki, un savu teritoriju izstaigā pa iestaigātām takām. Gulēšanai cūkas veido migas labi noslēptās vietās, piemēram, zem kuplām eglēm, žagaru kaudzēs vai biezos krūmājos.
Mežacūkas izrok lēzenas bedres, ko rūpīgi izklāj ar egļu zariem, žagariem un sausu zāli.
Migu cūka iekārto kopā ar sivēniem, bet iepriekšējā gada sivēni veido katrs pats savu migu netālu no mātes migas. Ziemas sezonā cūkas mēdz migas iekārtot arī skudru pūžņos vai salmu kaudzēs.
Mežacūkas ir ļoti tīrīgi dzīvnieki, kas rūpējas savu labsajūtu. Cūku apdzīvotās vietās vienmēr ir iekārtotas dubļu vannas un koki, gar kuriem berzēties pēc vannas.
Mežacūkas arī labi peld un karstā laikā labprāt bauda ūdens procedūras.
Līgatnes dabas takās mežacūkas šobrīd ir apskatāmas pa gabalu, lai mazinātu risku tām saslimt ar Āfrikas cūku mēri, kas ir bīstama slimība visām cūkām. Visbiežāk galvenais slimības izplatītājs ir cilvēks, kas infekciju var nejauši atnest ar kādu mežacūkām paredzētu cienastu.
Līgatnes dabas takās mežacūkas visaktīvākās ir no rīta un pēcpusdienā, kad dodas baroties, veido sev atpūtas vietas, vārtās dubļu vannās vai aktīvi komunicē savā starpā. Dienas vidū tās visbiežāk var vērot snaužam pašu veidotās guļvietās, jo diendusa ir ļoti svarīga mežacūku dienas režīma sastāvdaļa!
Interesanti fakti par mežacūkām
Mežacūkai ir vāja redze, toties tai ir ļoti labi attīstīta dzirde un oža. Kukaiņu kāpurus augsnē var saost līdz pat 10 cm dziļumam.
Mežacūkas ir vienīgie pārnadži, kas rok vietu migai.
Mežacūkas aizstāvoties mēdz būt agresīvas, tāpēc nav ieteicams tām pārāk tuvoties.
Mežacūkām bara galvenais dzīvnieks ir vadošā mātīte.
Mežacūkām riests ir no novembra līdz decembrim.
Mežacūku mazuļi dzimst aprīlī līdz maija sākumam, un vienā metienā var būt pat 12 sivēni.
Mežacūku sivēni ir gaiši brūnā krāsā ar tumšāk brūnām svītrām pār muguru. 2-3 mēnešu vecumā mazuļu apmatojums mainās un to krāsa kļūst līdzīga pieaugušajām cūkām.
Mežacūku ilkņi ir lieliski darbarīki un ieroči – tie ir trīsšķautņaini, asi un aug visu mūžu.
Mežacūkas veido dubļu vannas un izvēlas koku, kur rīvēties.