Tas, ko tu ēd pēc iedzeršanas, vairs nav no svara, galvenais ir tas, ko esi ēdis līdz trakulīgajām svinībām. Ēdiens palēnina alkohola uzsūkšanos asinīs, un laba maltīte pirms ballītes var glābt nākamo dienu.
Atvieglot pulsējošās galvassāpes ar tableti vai divām ir iespējams, bet jāatceras, ka aknas jau tā «strādā virsstundas», lai pārstrādātu alkoholu; vēl tabletes var būt pārāk liela slodze un izraisīt aknu bojājumus.
Ja esi ieradis dzert vitamīnus, tad vari to darīt, taču neviens pētījums neapstiprina, ka tie palīdzētu paģiru gadījumā. Un viena vētraina nakts nav pietiekami ilgs periods, lai zaudētu organismam svarīgas uzturvielas. Tāpēc raizēties nav pamata!
Arī «izsvīšana» ir mīts, jo alkohols pārstrādājas daudz ilgāk. Taču endorfīnu izdalīšanās, ko nodrošina vingrošana, pilnīgi noteikti uzlabos garastāvokli. Arī pāris kaloriju sadedzināšana mazinās vainas apziņu par alkohola patēriņu iepriekšējā vakarā. Tikai atceries dzert ūdeni arī sportojot!
Nav pētījumu, kas pierādītu, ka sekss palīdzēs aizgaiņāt paģiras, taču tas noteikti liks laikam paiet ātrāk. Ja tas dara tevi laimīgu, uz priekšu!
Labākās zāles - profilakse
Visi zina, ka dzert vajag atbildīgi! bet ja nu gadījumā tas ir aizmirsies: dzer aptuveni vienu dzērienu stundā. Organisms vienu alu vai vīnu pārstrādā aptuveni 60-75 minūtes. Pirms iedzeršanas labi paēd un, pasūtot alu, palūdz arī ūdeni, ko neatstāj uz galda, bet gan izdzer. Un atceries par mērenību!