Psihologi apgalvo, ka jušanās vientuļam aktivizē tās smadzeņu daļas, kas saistītas ar fiziskām sāpēm. Tāpat arī atklāts, ka vientulība veselībai var būt tikpat kaitīga kā smēķēšana vai aptaukošanās. Kamēr zinātnieki meklē pierādījumus tam, kā vientulība var ietekmēt veselību, citi pētnieki steidz piedāvāt risinājumus, kā pārvarēt vientulību ikdienas dzīvē.
Daudzi no mums saraujas, iedomājoties vien par to, ka metro vai kafejnīcā varētu uzrunāt svešinieku. Patiesībā, lai gan tas šķiet bailīgi, mēs no tā varam iegūt vairāk, nekā iedomājamies.
Pētījumā, kas publicēts «Journal of Experimental Psyhology», psihologi skaidro, kāpēc svešinieki reti komunicē. Viņi pieņem, ka citi labprātāk izvēlas vientulību nekā komunikāciju, kā arī viņi nenovērtē komunicēšanas sekas. Eksperimentā cilvēkiem bija jāparunā ar blakussēdētājiem ceļā uz darbu. Lai gan vairums gaidīja, ka tā būs negatīva pieredze, izrādījās, ka vairumam cilvēku tā bijusi pozitīva pieredze, salīdzinot ar tiem, kas izvēlējās nerunāt ar blakussēdētājiem. «Prieks par mijiedarbību šķiet lipīgs,» norāda pētnieki, piebilstot, ka pētījums apstiprina pieņēmumu, ka cilvēki varētu uzlabot savu labsajūtu, vairāk mijiedarbojoties ar svešiniekiem tā vietā, lai izvēlētos izolāciju.