Nikotīns ir stimulants, kas iedarbojas uz receptoriem, kuri ietekmē miegu un garastāvokli. Tas arī veicina krākšanu un miega apnoju - stāvokli, kad guļot uz laiku apstājas elpošana. Tas viss kavē kvalitatīvu izgulēšanos, tāpēc labāk to pārtraukt. Arī e-cigaretes satur nikotīnu un radīs miega traucējumus.
12. Ēd tikai vieglus ēdienus
Ēšana vēlu vakarā var radīt gremošanas traucējumus un pasliktināt miega kvalitāti. Vēlajiem ēdājiem maltītes būtu jāizvēlas uzmanīgi. Labākais ēdiens pirms miega ir piens, ķirši, vista un rīsi, kamēr visi treknie ēdieni ir slikta izvēle.
Ja guli nomodā, nemitīgi pārdomājot nākamās dienas darāmo darbu sarakstu, labāk pieraksti tos uz lapas un aizmirsti. Uztraukšanās paaugstina stresa hormona kortizola ražošanu, kas neļaus tev aizmigt.
14. Nevingro pirms gulētiešanas
Aktīva vingrošana četras stundas pirms gulētiešanas nav laba doma, jo adrenalīna un endorfīnu pieplūdums neļaus nomierināties ķermenim. Tomēr vingrinājumi, kas nomierina kā prātu, tā ķermeni, piemēram, joga, ir lieliski.
15. Izmanto «balto troksni»
Ja dzīvo vietā, kur pēkšņi trokšņi, kā lidmašīnas pacelšanās, satiksmes trokšņi vai sirēnas, traucē naktsmieru, veselība var no tā ciest. Šajā gadījumā varētu palīdzēt «baltais troksnis», kas rada vienmērīgu fona skaņu, neļaujot trokšņiem no ārpuses traucēt miegu.
Arī mierīgai fona mūzikai ir nomierinoša iedarbība. Daži ražotāji pat ražo spilvenus ar iebūvētu mp3 mūzikas sistēmu, kas ļauj izvairīties no ārējiem trokšņiem.