Skrienošā Jaunava Marija
Kā izpaužas Lieldienu procesija ar Svēto Jaunavu Mariju? Skrienot ar to, cik vien ātri iespējams, protams! Vismaz tādā veidā procesija izpaužas Itālijas pilsētā Sulmonā.
Kad procesija sasniedz galveno laukumu, Marijas statuja tiek novietota tā, lai tā «saskata» augšāmceltā Jēzus statuju pretējā pusē. Pēc tam Marijas statujas nesēji sāk skriet uz to tik ātri, cik vien iespējams. Tas parāda Marijas satraukumu, kad viņa saprot, ka viņas dēls patiešām ir dzīvs.
Kad viņa sāk «skriet», Marijas sēru apmetnis nokrīt, debesīs tiek palaistas dūjas un atskan petaržu šāvieni dramatiskākam finālam.
Leļļu dedzināšana
Salento reģionā Itālijā lelles karājas no balkonu malām, ģērbtas melnās drānās, simbolizējot raganu. Iespējams, lelles rokās tur vārpstu vai apelsīnu, kā simbolu 40 dienu atturības periodam, un ir rotātas ar septiņām spalvām: viena katrai nedēļai; tās tiek izņemtas, kad paiet nedēļa.
Lieldienu svētdienā, kad palikusi pēdējā spalva, lelles tiek sadedzinātas kā simbolisks žests, lai atzīmētu Kristus augšāmcelšanos.
Olu kaujas
Viena no populārākajām tradīcijām Lieldienās ir olu kaujas, kad cilvēki sacenšas, kura ola būs stiprāka. Ja tev ir izdevies sadauzīt pretinieka cieti vārītās olas čaumalu, tad tu to vari paturēt kā balvu. Jāpiebilst, ka mūsdienās cieti vārīta ola nav tā labākā un iekārojamākā balva, bet šīs tradīcijas saknes stiepjas tik tālā pagātnē, kad tā vēl bija vērtība.