Ja jaundzimušais nīkuļo, viņš ātri cenšas atrast kādu zemnieku, kurš būtu ar mieru uzņemties rūpes par kumeliņu, kas, labi aprūpēts, nākotnē izaugs par skaistu zirgu. «Piens, kumelīšu tēja un nedaudz glikozes,» maisījuma recepti, ar ko barot zirgu, atklāj Nordmanis. Reizēm gadās, ka zirgu bars pamet tikko piedzimušu zirdziņu. «Ja zirgi atgrūž jaundzimušo, parasti tam ir kāds iemesls – dzīvnieks ir slims vai vārgs. Pagājušajā pavasarī es diennakti cīnījos par viena vārguļa dzīvību. Rezultātā dzīvnieks tik un tā nomira.» Pirms vairākiem gadiem Einārs kādu novārgušu zirgu turēja savā mājoklī - virtuvē, iesietu virvēs, jo tas neturējās kājās. Ne reizi vien viņš no dūņām vienatnē ir izcēlis vairākus simtus kilogramu smagu, satrakojušos zirgu. Arī pagājušajā ziemā viņš, ievedot šķūnī, izglāba dzīvību trim zirgiem, kuri savā vaļā būtu aizgājuši bojā. «Nē, tik ātri nemirst – zirgu dzīvība ir sīksta. Ja zirgs netiek kājās, tas nosalst vai aiziet bojā no vielmaiņas traucējumiem.»
Lai gan savvaļas zirgi ir zinātkāri, mīlīgi un no cilvēkiem nevairās, vides gids iesaka dzīvniekus vērot no 50 metru attāluma, jo pēcdzemdību periodā ķēves var būt agresīvas, bet ērzeļiem var šķist, ka cilvēki apdraud viņu harēmu. «Nedod Dievs, ja zirgs pacelsies pakaļkājās un kādam iespers,» saka Nordmanis. Turklāt no 1. aprīļa līdz 14. jūlijam sala pārvēršas par stingrā lieguma zonu – ne zirgu, bet gan palieņu pļavās ligzdojošo bridējputnu un pļavu putnu dēļ. «Savvaļas zirgi nav bembiji no animācijas filmas, ko glaudīt un bužināt.»
Oficiālais zirgu nosaukums ir 'Konik Polski'. Tie Eiropā dzīvoja līdz pat 17. gs. sākumam, kad zirgus apšāva, lai tie nepostītu tīrumus. Atdodot dabai tūkstoš gadu veco parādu, pagājušā gadsimta sākumā poļu zinātnieki atjaunoja sugu, veicot atgriezenisko selekciju. Par savvaļas zirgiem Latvijā liecina arheoloģiskie atradumi un tautasdziesmas.