Bekons - tāds pretrunīgi vērtēts produkts. To noteikti nevarētu saukt par veselīgāko, tomēr, lietojot bekonu nepārspīlētos daudzumos, nekādu kaitējumu tas nenodarīs. Dalāmies ar padomiem, kas ļaus tev pagatavot gardu, kraukšķīgu bekonu, saglabāt tīru virtuvi un ietaupīt laiku, ziņo kitchenmag.ru. Tas nepavisam nav grūti!
Kāpēc un kā cept bekonu cepeškrāsnī?
Kāpēc bekonu labāk cept cepeškrāsnī, nevis uz pannas?
Bekona cienītāji, kuri pieraduši cept to uz pannas, iespējams, būs pārsteigti, bet šīs gardās gaļas šķēlītes tiešām izdosies labākas, ja gatavosi tās cepeškrāsnī. Pastāstīsim, kāpēc bekona gatavošana cepeškrāsnī tev patiks daudz labāk nekā cepšana uz pannas.
Vienlaikus pagatavojams lielāks apjoms
Šādi ir iespēja vienlaicīgi izcept lielāku bekona šķēļu skaitu īsākā laika posmā. Ļoti noderīgi, ja kādā no ēdienreizēm jācienā lielāks cilvēku skaits. Uz parastas pannas taču vari uzlikt tikai dažas šķēlītes, toties uz cepešpannas krietni vairāk.
Tīrāka virtuve
Kad bekonu cep uz pannas, virtuvē paliek šā procesa sekas. Plīts virsma tiek nošķiesta ar taukiem, kas sprakšķ un šļakstās no pannas uz visām pusēm. Tātad pēc cepšanas vēl jāpavada laiks virtuvē, lai sakoptu plīti, bet, ja to neizdara uzreiz, tīrīšana aizņems vēl vairāk laika. Ar cepeškrāsni ir vienkāršāk - tauku pilieni no bekona nelēkā pa pannu.
Tu iegūsti laiku citām darbībām virtuvē
Bekona pagatavošana krāsnī ekonomē laiku un ļauj to atvēlēt citām darbībām virtuvē. Kamēr bekons cepas krāsnī, tu vari sakult olas omletei, izspiest sulu vai nomazgāt traukus. Šīs 15 minūtes pieder tikai tev.
Kā pareizi cept bekonu cepeškrāsnī?
Lūk, daži padomi, kas ļaus tev pagatavot savā cepeškrāsnī labāko bekonu.
Izmanto cepamo papīru
Noteikti uz cepamās plāts klāj cepamo papīru. Ir alternatīva - alumīnija folija, tomēr no tās labāk atteikties, ja ir iespējams izmantot cepamo papīru, jo pie folijas bekons mēdz pielipt un tad to ir grūti dabūt nost. Kā arī tā mēdz saplīst, un tad visa panna būs noklāta ar taukiem un, ja tie piedegs, pannu būs grūti nomazgāt. Cepamais papīrs ir universālāks un drošāks, tāpēc labāk izmantot tieši to.
Bekonu liec jau uzkarsētā krāsnī
Protams, tu vari likt bekonu aukstā krāsnī un tikai tad to ieslēgt, tomēr diez vai tas ir tā vērts. Rezultātu tas nekādi neietekmēs, tomēr šādā veidā var sasmērēt krāsns iekšpusi, ko pēc tam būs grūti nomazgāt. Ja tauki nonāks uz krāsns sienām brīdī, kad tā ir auksta, un tad lēnām uzkarsīs - tie kārtīgi piedegs un nebūs notīrāmi.
Izvēlies pareizo temperatūru
Mūsu galvenais uzdevums ir iegūt zeltainu, kraukšķīgu bekonu. Tādu iegūsi tikai augstā temperatūrā. Droši karsē krāsni 200 grādos apmēram 10 minūtes, pirms tajā liec cepties bekona šķēles.
Cepšanas laiks ir aptuveni 10 - 15 minūtes, tas ir atkarīgs no šķēļu biezuma un kraukšķīguma pakāpes, kuru vēlies iegūt. Cepšanas procesa vidū vari bekona šķēlītes apgriezt uz otru pusi - tas noteikti par sliktu nenāks!
Ieteikumi, ko darīt, kad bekons izcepts
Saglabā taukus
Pēc cepšanas uz cepamās plāts paliks daudz tauku. Nesteidzies tos izliet - pārlej stikla pudelē vai burkā un uzglabā ledusskapī. Šos taukus vari izmantot, gatavojot gaļas ēdienus, cepot produktus zupai un buljonos. Tie ēdienam piešķirs piesātinātu un bagātīgu garšu. Šajos taukos vari cept pat brokastu olas.
Nosusini bekona šķēles
Gatavo bekonu liec uz šķīvja, uz kura uzklāti papīra dvieļi. Ar citu loksni nosusini bekona virsējo pusi no liekajām taukvielām. Tad turpini ieplānotā ēdiena gatavošanu.