Lielāka apzinātība, cik laika tērējam, «skrollējot» citu cilvēku profilus, var palīdzēt tev koncentrēties uz sevi un celt savu pašapziņu.
Kā cilvēkiem mums ir ļoti svarīgi komunicēt un veidot personiskas saites citam ar citu. Tomēr to ir grūti izdarīt, ja esam piekalti ekrāniem, vairāk iepazīstot mūsu draugu digitālās fasādes nekā viņu reālās personības.
Pētījumā, kas publicēts «American Journal of Epidemiology», kas izvērtēja 5208 personas, konstatēja, ka kopumā Facebook lietošana var negatīvi ietekmēt indivīda labklājību.
Sociālie tīkli var būt lieliski, lai atgrieztos atmiņās un pastāstītu par kādu pagātnes notikumu. Taču tas var arī kropļot veidu, kādā mēs atceramies konkrētus dzīves brīžus.
Daudzi no mums tērē pārāk daudz laika, lai uzņemtu perfektu fotogrāfiju, tajā pašā laikā neabsorbējot to, ko redz paši savām acīm.
«Ja mēs visu savu uzmanību vēršam uz to, lai noķertu labākos kadrus, ko apbrīnot sociālo mediju sekotājiem, paliek mazāk laika reālās pieredzes baudīšanai,» atzīst pētījuma autori.
Pietiekams miega daudzums ir ļoti svarīgs. Daudzi no mums pārmērīgi izmanto viedierīces, kas tikai apgrūtina iemigšanu.
«Raizes vai skaudība, kas rodas no tā, ko redzam sociālajos medijos, uztur smadzenēs augstu trauksmes līmeni, kas neļauj aizmigt,» skaidro pētījuma autori, piebilstot, ka arī gaisma, ko izstaro viedierīces tikai dažus centimetrus no mūsu sejas, var nomākt melatonīna (hormona, kas veicina miegainību) atbrīvošanos.